Wyjawiamy prawdę: te filmy nie powstaną!

Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Anna Seniuk, Jan Nowicki, Barbara Kurdej-Szatan, Julia Kamińska, Jarosław Boberek, Magdalena Schejbal, Tomasz Schimscheiner, Tomasz Sapryk i Rafał Królikowski. Wyjawili, że 5 filmów, w których mieli zagrać, nigdy nie trafi do kin.


Podczas konferencji prasowej w Multikinie w Warszawie Piotr Adamczyk razem z Jarosławem Boberkiem oraz Basią Kurdej-Szatan wyjawili, że 5 filmów, w których mieli zagrać, nigdy nie trafi do kin. To nie fikcyjne historie, ale autentyczne scenariusze napisane przez życie. Do tysięcy historii takich bohaterów co roku dociera SZLACHETNA PACZKA. Ich dramaty oraz eksperckie dane na temat mechanizmów wpadania w biedę Paczka przedstawiła podczas konferencji w Raporcie o polskiej biedzie 2015.


Pogrążony w chorobie Piotr Adamczyk, wzruszony Jan Nowicki, przerażona Magdalena Schejbal, nieugięta Agnieszka Dygant – billboardy promujące cykl filmów o biedzie zaintrygowały tysiące Polaków. „Wyblakłe marzenia”, „Mamy czas”, „Rachunek życia”, „Brzemię”, „Ostatnia kromka nadziei” - 5 produkcji filmowych z udziałem 11 czołowych polskich gwiazd. Od połowy listopada kraj ogarnęła fala kinowej fascynacji: wywiady z aktorami i plakaty filmowe w Multikinie, dziesiątki przedpremierowych recenzji i zapytania o premiery kinowe.

Prawdziwi bohaterowie
Nieszczęśliwy wypadek, pożar, utrata bliskich, choroba dziecka. Do tego osamotnienie, niknąca nadzieja i często pogarda ze strony innych. Uczucie, że jest się gorszym. Historie ludzi, do których dociera SZLACHETNA PACZKA są tak przejmujące, że mogłyby stać się kanwą filmowego scenariusza. Stąd pomysł na akcję z filmami.

– Chcemy pokazać ludzi biednych z innej perspektywy. Nie jako ofiary, ale jako bohaterów, którzy mimo trudności i tragedii, jakie ich spotykają, walczą o swoje życie – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, przywódca SZLACHETNEJ PACZKI. – Co roku docieramy do tysięcy rodzin, które żyją w niezawinionej biedzie i zapomnieniu – dodaje.

Tylko w 2014 roku Paczka pomogła 19 580 rodzinom, w tym roku dotrze do ponad 20 000.
Zobacz raport o polskiej biedzie 2015 i sprawdź, do kogo dotarła SZLACHETNA PACZKA

Możesz zostać reżyserem
- Wierzę, że w ludziach jest bardzo dużo dobroci i szlachetności, tylko trzeba nacisnąć odpowiedni guzik, żeby uruchomić ludzkie serca. My naszym filmowym „spiskiem”, chcieliśmy ten guzik wcisnąć– wyznaje Jan Nowicki.
Dzięki analogii do filmów, które chętnie obejrzałoby wielu widzów, można przekonać się, że to życie pisze najbardziej nieprawdopodobne scenariusze. - Czasem najlepsze, czasem najgorsze – podkreśla Anna Seniuk. Jednak w odróżnieniu od produkcji filmowej, którą po prostu biernie oglądamy, biorąc udział w SZLACHETNEJ PACZCE, każdy może stać się reżyserem, który pomoże zmienić scenariusz. Bo dzięki darczyńcom realne dramaty rodzin w potrzebie mogą mieć lepsze zakończenie.

W kampanii filmowej wzięli udział: Piotr Adamczyk, Jarosław Boberek, Agnieszka Dygant, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Królikowski, Julia Kamińska, Jan Nowicki, Tomasz Sapryk, Magdalena Schejbal, Anna Seniuk i Tomasz Schimscheiner.

Twórcy kampanii: Biuro Podróży Reklamy oraz Stowarzyszenie WIOSNA

Patroni medialni akcji: Gutek Film, Multikino, WP, FIlmbox, Kino Polska, Metro Cafe, RMF FM, Legalna Kultura, Ströer, Newsweek, TVP 1, agencja reklamowa: Biuro Podróży Reklamy.
Zobacz raport o polskiej biedzie 2015 i sprawdź, do kogo dotarła SZLACHETNA PACZKA

___

Wciąż możesz pomagać z Paczką na wiele sposobów:

- Zostań Aniołem dla wybranego dziecka z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i spraw, że zacznie sobie radzić w życiu. WYBIERAM DZIECKO >>


- Dołącz do grona Przyjaciół - Filantropów, czyli osób, które chcą regularnie wspierać Paczkę finansowo. To dzięki nim projekt może rozwijać się i mądrze pomagać potrzebującym. WPŁACAM REGULARNIE >>

Wejdź na
www.szlachetnapaczka.pl i poznaj inne sposoby na mądre pomaganie!

Copyright © 2007-2020