Ks. Jacek i Prezydent Duda - o czym rozmawiali?

Ks. Jacek WIOSNA Stryczek spotkał się w czwartek z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Do rozmowy doszło z inicjatywy głowy państwa.

Prezydentowi tak bardzo spodobała się zaprezentowana przez księdza Jacka koncepcja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, że zastanawia się nad jej rozpowszechnieniem w polskich szkołach!

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to siostrzany projekt Paczki. Trafiają do niej dzieci, które mają długotrwałe problemy w szkole, pochodzą z niezamożnych rodzin i nie wierzą w siebie. AKADEMIA przeprowadza je od porażek w szkole do sukcesów w życiu. Czytaj więcej o AKADEMII PRZYSZŁOŚCI >>

Egzaminy nie są najważniejsze

- Istotnym elementem procesu wychowawczego jest, by przygotować dziecko do radzenia sobie w życiu, a nie tylko, by zdawało szkolne egzaminy - mówił ks. Stryczek w rozmowie z PAP.

Na spotkaniu Andrzej Duda pojawił się razem z Elżbietą Rafalską - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wiceminister Edukacji Teresą Wargocką.

- Prezydentowi Dudzie zależy, aby zastanowić się nad wykorzystaniem metody wychowawczej proponowanej w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w ramach systemu edukacyjnego, opieki, wsparcia dla rodzin potrzebujących. W takim przedsięwzięciu wyraża się głębokie przekonanie prezydenta o potrzebie wspólnotowego działania – mówił PAP Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Para Prezydencka wspiera Paczkę!

W XV edycji Para Prezydencka przygotowała konkretną pomoc dla kobiety z województwa mazowieckiego samotnie wychowującej ośmioro dzieci. Wśród największych potrzeb rodziny znalazła się żywność, środki czystości oraz materiały szkolne, które pomogą dzieciom w nauce. Pierwsza Dama przygotowała także osobisty upominek oraz list z życzeniami dla rodziny.

Copyright © 2007-2020