Noriaki Kasai ufundował indeks

Siedmiokrotny olimpijczyk i sześciokrotny medalista mistrzostw świata pomógł 10-letniej Wiktorii, jednej z 2000 dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, siostrzanego projektu SZLACHETNEJ PACZKI.

Do udziału w projekcie znanego skoczka zaprosił Kamil Stoch. Kasai ucieszył się, że może pomagać w projekcie, w który angażuje się jego przyjaciel. - Wiktoria, pamiętaj, nigdy się nie poddawaj – powiedział Noriaki w filmie przekazanym Wiktorii.

Wiktoria może być kimś

10-letnia Wiktoria w przyszłości chciałaby zostać hodowcą miniaturowych zwierząt. Marzy o tym, żeby nauczyć się latać. Jak sama mówi, gdyby mogła zostać super bohaterem, sprawiłaby, że lody będą spadać z nieba, a wakacje trwać wiecznie.

- Wierzę, że w życiu tak jak w sporcie, wiara i wytrwałość w końcu zaowocują wygraną. Nie traćcie ducha walki - tego życzę wszystkim tym, którzy dzisiaj są w trudnym momencie swojego życia – powiedział Kamil Stoch. Pytany o to, co miłego spotkało go w Mikołajki, powiedział o zaangażowaniu Noriakiego w pomoc dziecku.

Żeby Paczka nie musiała istnieć

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest siostrzanym, młodszym projektem SZLACHETNEJ PACZKI. Kiedy wolontariusze Paczki odwiedzali rodziny w potrzebie, dostrzegli, że dzieci potrzebują nie tylko pomocy materialnej, ale przede wszystkim wyprowadzenia ich z błędnego przeświadczenia, że do niczego się nie nadają. W rodzinach z problemami często brakuje wzorców, które uczyłyby najmłodszych zaradności – tutaj wkracza AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI.

Akademia powstała po to, żeby kiedyś Paczka nie musiała istnieć. To prewencja biedy. - W Paczce dajemy potrzebującym impuls do zmiany, to pomaga im na nowo radzić sobie w życiu. W Akademii koncentrujemy się na metodologicznej pracy z dzieckiem – wyjaśnia ks. Jacek Stryczek.

Siostry też pomagają dzieciom

W tym roku również siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, które od 5 lat wspierają SZLACHETNĄ PACZKĘ, po raz pierwszy zaangażowały się w AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI. Pomogły 10-letniemu Krystianowi, który w Akademii będzie uczył się wygrywać w życiu. W ramach projektu Krystian otrzymał swój Indeks Sukcesów, w którym będzie spisywał swoje sukcesy. Siostry zaprosiły wychowanka na spakowanie prezentów do SZLACHETNEJ PACZKI, a po spotkaniu wpisały do Indeksu wspaniałe pakowanie paczek i pomoc innym.

*

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przeprowadza dzieci od długotrwałej porażki w szkole do sukcesu w życiu. Robi to dzięki unikalnemu i innowacyjnemu Systemowi Motywatorów Zmiany. Osobisty tutor-wolontariusz (jak na najlepszych zagranicznych uniwersytetach), inauguracja roku na uczelni, własny Indeks Sukcesów czy Dzień Dziecka w fotelu prezesa dużej firmy - to tylko niektóre elementy Systemu Motywatorów. Dzieci są naszym oczkiem w głowie.
Copyright © 2007-2020