1% podatku na WIOSNĘ


PROGRAM PIT 2017


Razem wydobywamy z ludzi to, co najpiękniejsze!

SZLACHETNA PACZKA 2017 zakończyła się sukcesem. Ten sukces to dotarcie do 20 073 najbardziej potrzebujących rodzin w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej edycji. Dzięki Wam tysiące osób otrzymały szansę na wygranie z biedą i często brakiem nadziei, na zmianę swojego życia.

W 2018 roku chcemy dotrzeć do jeszcze większej ilości rodzin, które cierpią z powodu niezawinionej biedy. To zależy głównie od wsparcia naszych Darczyńców – bo bez nich nie ma PACZKI.


Twój 1% podatku pomaga nam zmieniać świat!

Twój 1% sprawia, że:

  • osoby wykluczone społecznie znów wracają do życia;
  • zdołowane dzieci zaczynają odnosić sukcesy w szkole, uczą się radzić sobie z niepowodzeniami, otwierają się na świat;
  • rodziny dotknięte niezawinioną biedą otrzymują doraźną pomoc, która pozwala im znów stanąć na nogi;
  • rodziny, które czasowo potrzebują finansowej pomocy osób trzecich, w kolejnych edycjach Paczki stają się darczyńcami i niosą pomoc innym;
  • kolejne edycje Paczki jednoczą tysiące Polaków, którzy angażują się w niesienie mądrej pomocy.
  • W Polsce jest coraz mniej biedy!


Komu pomoże Twój jeden procent podatku?

Antoni i Domicela są po 70-tce, od 43 lat mieszkają w lesie. Jedną zimę przeżyli tylko o worku ziemniaków. Razem śmieją się z własnych słabości: że on nie słyszy, ona nie widzi. Że on już nie narąbie drzewa.

Małżonków odnalazł pan Grzegorz - wolontariusz Stowarzyszenia WIOSNA. Postanowił, że on sam zostanie ich darczyńcą: podzielił się własnym węglem, podłączył wodę, porąbał drewno. Teraz wpada regularnie, nawet bez zapowiedzi: - Dla mnie biała kawka, jak zawsze - uśmiecha się od progu.

Takie i inne historie dzieją się się dzięki wsparciu dobroczyńców, którzy co roku przekazują 1% swojego podatku na Stowarzyszenie WIOSNA, a dzięki temu wspierają SZLACHETNĄ PACZKĘ i inne projekty pomocowe WIOSNY.


Przekaż 1% na PACZKĘ >
Copyright © 2007-2018