Szlachetni za granicą

Od 2006 roku The SPRING Foundation wspiera inicjatywy i projekty Stowarzyszenia WIOSNA. W ciągu pierwszych dziesięciu lat działalności Fundacja zza oceanu i chicagowscy Darczyńcy wspierali SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI w Polsce, przyczyniając się do szerzenia idei mądrej pomocy w małych ojczyznach na terenie całego kraju.

W 2016 roku, w myśl hasła POLONIA pomaga POLONII, The Spring Foundation z sukcesem zorganizowało pierwszą edycję SZLACHETNEJ PACZKI w Stanach Zjednoczonych, czyniąc z tej akcji projekt o zasięgu międzynarodowym.

Życie na emigracji dla wielu nie jest łatwe. Tęsknota za bliskimi, nieznajomość języka i realiów nowego kraju, problemy z adaptacją czy poczucie wyobcowania – to wszystko sprawia, że w kryzysowych sytuacjach rodziny nie potrafią same sobie poradzić i wypadają poza margines życia społecznego. Dzięki zaangażowaniu zespołu SPRING, przyjaciół Fundacji oraz wspaniałych Wolontariuszy i Darczyńców już w pierwszej edycji SZLACHETNEJ PACZKI w USA udało się pomóc wielu polonijnym rodzinom, dając im coś, czego jeszcze nie doświadczyły na emigracji – serce, bezinteresowną pomoc oraz wiarę w ich siły i potencjał.

Idea mądrej pomocy ma wartość uniwersalną i bardzo dobrze zaadoptowała się w przestrzeni życia polskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych. Fundacja SPRING współpracuje z wieloma organizacjami, instytucjami oraz mediami polonijnymi i realizuje swoją misję na wielu płaszczyznach. Poza aktywnością w sezonie “paczkowym”, w ciągu całego roku organizowanych jest wiele spotkań, eventów i koncertów charytatywnych mających na celu propagowanie działalności Fundacji oraz implementację naszych projektów w Stanach Zjednoczonych. Ksiądz Jacek Stryczek, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA, już kilkakrotnie odwiedził Chicago, będąc gościem honorowym wielu spotkań i konferencji organizowanych przez SPRING Foundation, dzieląc się z rodakami zza oceanu swoimi doświadczeniami z pracy nad wieloma inicjatywami Stowarzyszenia.

Mamy nadzieję, że SZLACHETNA PACZKA oraz inne projekty będą służyć Polonii w Stanach Zjednoczonych tak wspaniale, jak służą Polakom w Ojczyźnie.

Zdjęcia:

Copyright © 2007-2020