Firefighters Plus – straż pożarna jako podmiot modelowy integracji społecznej

ZAPROSZENIE

Stowarzyszenie WIOSNA, organizator takich projektów jak Szlachetna Paczka czy Akademia Przyszłości, serdecznie zaprasza na konferencję podsumowującą międzynarodowy projekt

Firefighters Plus – straż pożarna jako podmiot modelowy integracji społecznej

Konferencja odbędzie się 21 września 2019 roku o godzinie 10:00 w hotelu Mercure Kraków Stare Miasto na ul. Pawia 18b. Zakończenie planowane jest na godzinę 13:00. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane innowacyjne przedsięwzięcia z zakresu prewencji społecznej realizowane przez jednostki Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. Na spotkaniu zainaugurowana zostanie również ogólnopolska platforma e-learningowa w obszarze prewencji i integracji społecznej. Platforma będzie dostępna dla wszystkich strażaków PSP i OSP w Polsce zainteresowanych tą tematyką.

Międzynarodowy projekt „Firefighters Plus” jest inicjatywą straży pożarnej z Frederiksborg z Danii realizowaną we współpracy ze strażą pożarną z Northumberland z Wielkiej Brytanii, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Instytutem Fysieke Veiligheid z Holandii, strażą pożarną z Alcala de Guadaira z Hiszpanii oraz z dwoma organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem na Rzecz Różnorodności Wielokulturowej z Rumunii i ze Stowarzyszeniem WIOSNA z Polski. Wszyscy oni połączyli siły, aby opracować pierwsze, otwarte i wielojęzyczne szkolenie on-line dla strażaków z zakresu prewencji i integracji społecznej.

Głównym celem tego projektu było sprawdzenie, co straż pożarna może zrobić dla lokalnych społeczności poza działaniami ratowniczymi. Czerpiąc z doświadczeń strażackich partnerów z Unii Europejskiej i organizacji pozarządowych, w trakcie trwania projektu przygotowano i przeprowadzono innowacyjne działania edukacyjno-informacyjne. Jest to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie edukacyjne w Polsce realizowane przez Państwową Straż Pożarną.

Konferencja jest bezpłatna, ale obowiązuje uprzednia rejestracja poprzez zgłoszenie swojego uczestnictwa drogą mailową na adres: jaroslaw.gucwa@wiosna.org.pl do dnia 19 września 2019 roku do godziny 12.00. Z ramienia Stowarzyszenia WIOSNA sprawę prowadzi Jarosław Gucwa – Specjalista ds. Realizacji Wydarzeń Medialnych, tel. 783 431 078.

Zespół Stowarzyszenia WIOSNA


Copyright © 2007-2020