Partnerzy projektu Firefighters Plus spotkali się w Poznaniu

Zawód strażaka został uznany za najbardziej godną zaufania profesję we wszystkich regionach świata (źródło: Zaufanie do zawodów, GFK Verein, jesień 2015). Niestety, ten potencjał nie został jednak jeszcze całkowicie odkryty. Projekt Firefighters Plus ma na celu pomóc strażakom wykorzystać swoją pozycję w lokalnych środowiskach jako wzór do naśladowania w promowaniu idei integracji społecznej. Aby zrealizować te założenia - siły połączyło pięć służb pożarniczych z różnych krajów oraz dwie organizacje pozarządowe z doświadczeniem w dziedzinie integracji społecznej. W efekcie tej współpracy powstaje pierwsze otwarte i wielojęzyczne szkolenie online dla strażaków, dotyczące wykorzystania ich pozycji jako wzorca do promowania włączenia społecznego.

Od 9 do 13 października siedem partnerskich organizacji z projektu Firefighters Plus spotkały się w Poznaniu na trzecim spotkaniu międzynarodowym. Na początku spotkania zostały przekazane informacji zwrotne od strażaków, którzy testowali kurs on-line. W tej części przedstawione były aktywności podjęte przez strażaków w celu integracji społecznej. Na koniec wszystkie organizacje uczestniczące w spotkaniu zgodziły się na wprowadzenie usprawnień w kursach on-line, dzięki którym strażacy będą mogli jeszcze lepiej działać na rzecz integracji społecznej.

Kolejne spotkanie partnerskie będzie miało miejsce w maju przyszłego roku w Hillerød (Dania). Podczas spotkania partnerzy z organizacji współpracujących będą przygotowywać się do ostatniej publikacji kursu on-line.

Projekt jest współfinansowany przez program Erasmus + Unii Europejskiej.

Firefighters Plus jest inicjatywą partnerską: Frederiksborg Fire & Rescue Service (Dania), Northumberland Fire & Rescue Service (UK), Instituut Fysieke Veiligheid (Holandia), Alcala de Guadaira Fire & Rescue Service (Hiszpania), Centrul de Resurse pentru Diversitate Etnoculturală (Rumunia), Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i Stowarzyszenia WIOSNA z Krakowa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.firefightersplus.eu

Zdjęcia:

Copyright © 2007-2020