Narodowy Program Wygrywania

NARODOWY PROGRAM WYGRYWANIA połączy najważniejsze dyscypliny sportowe i środowiska kibiców, by nauczyć Polaków wygrywać w życiu. Jest wynikiem wieloletniej współpracy SZLACHETNEJ PACZKI z najlepszymi sportowcami i trenerami w Polsce. Podczas największych wydarzeń sportowych chcemy wspólnie dawać potrzebującym impuls do walki z przeciwnościami.

Zobacz spot promujący Narodowy Program Wygrywania >>

Nie litujemy się, wzmacniamy!

Celem NARODOWEGO PROGRAMU WYGRYWANIA jest zmiana postrzegania biedy w Polsce i walka ze stereotypem pomagania. Chcemy pokazać, że ludzie potrzebujący to bohaterowie codzienności, którzy walcząc po cichu, nie chcą naszej litości, ale tak jak sportowcy, wsparcia w codziennych zmaganiach.

Chcemy zaszczepić w rodzinach potrzebujących mentalność sportowców!

- Możemy zwalczyć biedę, jeśli przekażemy wszystkim Polakom – a w szczególności rodzinom potrzebującym – mentalność sportowców. Dlatego tak ważne jest aby SZLACHETNA PACZKA była zawsze blisko sportu, a sportowcy blisko nas – przekonuje twórca Paczki, ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

Jak tego dokonamy?

#1 Zbieramy doświadczenia mistrzów, którzy od lat dzielą się z nami swoim doświadczeniem wygrywania i przezwyciężania porażek. Przekazują nam osobiste Symbole Zwycięstwa – przedmioty, które towarzyszyły im na drodze do największych triumfów, okupionych porażkami. Zrozumienie sportowej porażki służy nam w projektowaniu pracy z potrzebującymi. Po to, aby uzbroić ich w mentalność sportowców.

#2 Rozmawiamy z trenerami mistrzów, którzy przekazują nam zasady, jakimi kierują się w pracy ze sportowcami. Mówią nam, jak prowadzić do zwycięstwa.

#3 Tworzymy i publikujemy treści, w których słowami sportowców motywujemy do walki, a słowami trenerów uczymy wygrywać.

#4 Docelowo Program ma objąć pomocą szkoły i jednostki edukacyjne, w których dzieci będą uczyły się podstaw radzenia sobie z porażką i przezwyciężania problemów.

Wystartowała SZLACHETNA FALA

SZLACHETNA FALA to aktywność realizowana w ramach NARODOWEGO PROGRAMU WYGRYWANIA, która pojawia się na największych wydarzeniach sportowych w Polsce. Angażuje kibiców, aby pokazać potrzebującym, że cała sportowa Polska wierzy w ich życiową wygraną. W tym roku wystartowała na Memoriale Wagnera – siatkarskim turnieju towarzyskim, w którym gospodarzem jest reprezentacja Polski.

FALA została zapoczątkowana w grudniu 2015 roku. Dzięki aktywności Fundacji Legii, SZLACHETNA FALA połączyła kibiców na stadionach piłkarskiej Ekstraklasy.

***

NARODOWY PROGRAM WYGRYWANIA wystartował 17 maja 2016 roku.

Razem dodajmy Polakom ducha walki. Nauczymy ich wygrywać w życiu.
Copyright © 2007-2020