Wystartowała Szlachetna Fala

Kibice, piłkarze, autorytety sportowe i wszystkie Kluby Ekstraklasy połączyły siły, by uruchomić po raz pierwszy w historii SZLACHETNĄ FALĘ. W ten sposób sportowcy dali sygnał całej Polsce, aby dołączyć do SZLACHETNEJ PACZKI.

- SZLACHETNA PACZKA jest zawsze blisko sportu, bo łączy nas ideał wygrywania. Możemy zwalczyć biedę, jeśli zarazimy wszystkich Polaków – w tym rodziny potrzebujące – mentalnością sportowców – mówił ks. Jacek WIOSNA Stryczek podczas konferencji inaugurującej SZLACHETNĄ FALĘ.

Wydarzenie odbyło się 13. grudnia na Stadionie klubu Legia Warszawa. Wzięli w niej udział m.in. Anna Mioduska - prezes Fundacji Legii, Michał Pol - redaktor naczelny Przeglądu Sportowego, Dariusz Marzec - prezes Ekstraklasy S.A., Adam Siluta - dyrektor marketingu Langteam oraz ks. Jacek Stryczek - twórca SZLACHETNEJ PACZKI.

Impuls do rozpoczęcia SZLACHETNEJ FALI dała Ekstraklasa, która w ostatniej grudniowej kolejce od 11 do 14 grudnia, na wszystkich stadionach zorganizowała specjalną oprawę meczu. Wszystko po to, by środowisko sportowe połączyło siły, zagrzało potrzebujących do walki o lepszą przyszłość i zainspirowało Polaków do pomagania. 13 grudnia to jednocześnie koniec 15.edycji Paczki i początek przygotowań do kolejnej.


Walka jest najpiękniejsza

- SZLACHETNA PACZKA jest jak mecz, w którym każdy wygrywa. I ci, którzy obdarowują i ci, którzy otrzymują. Najpiękniejsze w życiu sportowca jest to, że on całe życie walczy, nie zniechęca się porażkami. I tego też chcemy życzyć rodzinom w potrzebie, które dziś przechodzą trudne chwile – mówił Michał Żewłakow, były polski piłkarz, reprezentant Polski, rekordzista pod względem liczby występów w drużynie narodowej.

– Mamy nadzieję, że SZLACHETNA FALA rozleje się po stadionach, porwie ludzi i zainspiruje Polaków do pomocy potrzebującym. Razem możemy więcej – powiedziała Anna Mioduska.

– Przegląd Sportowy na co dzień pisze o najwspanialszych polskich sportowcach, więc trudno żebyśmy nie pisali o tak fantastycznej Drużynie, jaką jest SZLACHETNA PACZKA. W końcu należy do niej elita polskich sportowców. Czuję się zaszczycony, że dziś łączymy siły – mówił Michał Pol, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Adam Siluta zadeklarował, że Tour de Pologne odpowie na apel SZLACHETNEJ FALI, gdyż ideały Paczki są bliskie kolarzom. Już dziś przekazał Paczce koszulkę Rafała Majki, w której kolarz zwyciężył Tour de Pologne w 2014 roku.


Od Majewskiego po Ronaldo

Mistrzowie sportu od lat angażują się w SZLACHETNĄ PACZKĘ. Najpierw - aby zainspirować darczyńców do pomagania - przygotowywali paczki dla konkretnych rodzin. Dziś - aby dać potrzebującym siłę do walki w życiu - przekazują Paczce swoje osobiste Symbole Zwycięstwa. To przedmioty, które towarzyszyły im na drodze do największego zwycięstwa lub największej porażki, po której się podnieśli.

W ten sposób pomagają już najwięksi mistrzowie, w tym: Robert Lewandowski, Kamil Stoch, Ula i Agnieszka Radwańskie, Jakub Błaszczykowski, Rafał Majka, Mariusz Wlazły, Cristiano Ronaldo, Jerzy Dudek, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Mariusz Czerkawski, Maja Włoszczowska, Anita Włodarczyk i inni.

Odkryj co łączy sport ze SZLACHETNĄ PACZKĄ >>


Rekordowa edycja

Tylko w tym roku PACZKA połączyła blisko milion Polaków, niosąc mądrą pomoc do 20 771 rodzin potrzebujących – to rekordowa liczba. Już teraz możesz dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI i sprawić, by rekordy w następnym roku były jeszcze większe.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!


Copyright © 2007-2020