Nie rób paczki w przyszłości!

Co zrobić, by w przyszłości SZLACHETNA PACZKA nie była potrzebna? Już dziś możesz dokonać inwestycji, która sprawi, że kiedyś mniej rodzin będzie korzystało z paczkowej pomocy. Możesz wybrać dziecko, dla którego pomoc materialna to za mało- dziecko z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

AKADEMIĘ nazywamy młodszą siostrą SZLACHETNEJ PACZKI. Kiedy zaczynaliśmy odwiedzać rodziny w potrzebie i rozejrzeliśmy się dookoła, dostrzegliśmy, że część tej biedy ma swoje korzenie w błędnym przeświadczeniu. Przeświadczeniu, że ktoś może zrobić coś za mnie, że ja sam nie potrafię, z czymś nie dam rady i tak naprawdę nic ode mnie nie zależy.

Potrzeba czegoś więcej

Wtedy wpadliśmy na pomysł! Nie zostawiać dziecka w chmurze tej mentalności, która najczęściej programuje jego przyszłość. Tutaj potrzeba czegoś więcej- nie materialnej pomocy, ale całorocznej opieki. Podstawą staje się motywacja. Dzięki niej dzieciaki z rodzin, które doświadczyły porażki, pokonują drogę od nie potrafię do dam radę!. Dlatego podopieczny AKADEMII PRZYSZŁOŚCI dostaje swojego własnego tutora- wolontariusza, który staje się dla niego przyjacielem i zarazem mentorem. Pomaga on dziecku przezwyciężyć problemy szkolne, podbudować poczucie własnej wartości, brak motywacji i bezradność.

Nie chcę mamie zawracać głowy

Maciek. Wycofany, cichy, zamknięty w sobie. Miał problemy z ortografią. Po zajęciach nie chciał wracać do domu, prosił tutorkę, żeby ich spotkanie trwało dłużej. - Nie chcę zawracać mamie głowy – mówił. Maciek ze szkoły wracał przeważnie sam, a na lekcjach udzielał się rzadko, choć jest bardzo zdolny. Największym problemem nie były porażki z językiem polskim, lecz brak uwagi w domu.

Po roku w AKADEMII Maciek ma za sobą duży sukces- otworzył się i zaprzyjaźnił z tutorką. Zobaczył, że ktoś liczy się z jego zdaniem, chce słuchać o tym, jak się czuje i co ma do powiedzenia. Chłopiec zaczął śmielej wyrażać swoje własne zdanie i odpowiadać na pytania nauczycieli. I przede wszystkim wie, kim chce zostać w przyszłości. Architektem! Obserwując jego postępy na lekcjach techniki i plastyki, możemy ze spokojem stwierdzić, że jest coraz bliżej swego marzenia.

Świata nie zmienisz

Nie możemy zmienić świata, w którym żyje Maciek. Możemy jednak uderzać w czułe punkty, działać impulsowo – spotykać się z dzieckiem na cotygodniowych zajęciach, zapoznawać z inspirującymi ludźmi, diagnozować i reagować na źródła trudności. Wszystko po to, aby kiedyś to on z podniesioną głową i sukcesami na koncie przygotowywał paczkę dla innych potrzebujących.

Bende mondry!, Sce zostać prezydentem!, Pujde na studia! - Dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI mimo trudnego startu walczą o swoje marzenia.

Poczytaj o projekcie Akademia Przyszłości

Copyright © 2007-2019