Szlachetny procent - NEWSLETTER 27.IV.2009


SZLACHETNY PROCENT. Brzmi prawie tak jak promocja szlachetnego trunku. Może i cos w tym jest. Zawsze można zadać sobie pytanie: jaki procent mojego działania ma odcień szlachetności? Ile rzeczy robię pod presją lub dla świętego spokoju, a ile jest we mnie nie tylko pragnień, ale i działania skoncentrowanego na tym, by wydarzyło się coś dobrego i wyjątkowego?

Szlachetność ma przecież w sobie coś wyjątkowego. Dlatego jest czymś rzadkim i drogocennym. Szlachetne serce to wyjątkowy sposób odnoszenia się do innych. Kiedy kogoś spotykam, gdy komuś pomagam – to nie tylko los tej osoby zmienia się na lepsze, ale i ona sama staje się lepsza. Człowiek szlachetny stwarza taką atmosferę, że ludziom chce się zmieniać; chcą się rozwijać. Kto zostaje dotknięty czarodziejską różdżką szlachetności, odkrywa swoją ogromną wartość. Zaczyna się cenić, ponieważ został doceniony. Podejmuje cenniejsze działania, marzy o tym, aby jego wartość wzrosła.
Takie działanie jest właśnie pasją WIOSNY. My nie chcemy pomagać ludziom, aby im było lepiej, ale pragniemy, aby stali się lepsi!!!

SZLACHETNY PROCENT – to inwestycja w Wiosenną pasję. To procent – cząstka – którą można zainwestować w działania WIOSNY. A my ze wszystkich sił będziemy się starali nie zmarnować zaufania, ale zamienić je na czarodziejką różdżkę. Na tę niezwykłą siłę, dzięki której ludzie stają się lepsi. Nawet ci najbardziej przegrani, ostatni i zapomniani.

Ks. Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes Stowarzyszenia WIOSNA

powrót
Copyright © 2007-2014